SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Konståkarna Borås
Välkommen till

Schema VT 2022

Schema VT22 (Gäller fr o m 10/1 2022)

Har ni frågor eller funderingar kring schemat och grupper: Kontakta huvudtränare Camilla Dahlberg headcoach@konstakarna.se.

 

Måndag

15.00-17.00 Resurstid på BKK:s tid

18.10-19.30 Min B, Min C1 (CD, LN, MA/ST)

19.30-21.00 B1, B2 (YC, LN)

19.30-21.30 E, A (CD, ST)

20.30-21.30 Synkro (LN)

Fys

17.00-17.45 Min C1, Min B (CD,YC)

18.30-19.15 E, A, B1, B2 (YC)

 

Tisdag

Is

14.00-15.00 Resurstid/öppen träning (CD)

15.00-16.00 Resurstid (YC)

15.00-16.00 Min C2, Min C3 (LN, CD)

16.10-17.30 B2 (YC, LN)

16.10-18.00 E, A, B1, (CD)

17.00-18.00 Synkro (LN)

Fys

16.15-17.00 Min C2, Min C3 (MA, ME)

18.10-18.55 E, A, B1, Synkro (CD, LN)

 

Onsdag

Is

6.45-7.45 E, A, B1, B2 (CD/YC)

8.45-9.45 LIU (CD)

14.00-15.00 Resurstid/öppen träning (YC)

15.00-16.00 Min C1, (CD, YC)

16.10-17.00 E, A, B1, B2 (CD, YC)

17.10-18.00 T1, Min C3, Min C2 (YC, MA, IJ, IR)

Fys

16.10-16.55 Min C1, Min C2 (MA, MR)

17.15.18.00 E, A, B1, B2 (CD)

 

Torsdag

Is

15.00-17.00 Resurstid på BKK:s tid

18.10-19.00 A, B1-åkare som åker i Luna (YC)

18.10-19.30 Team Galaxy (LN, AN)

19.40-21.30 Team Luna (LN, AN))

Fys

17.00-17.45 Team Galaxy (LN, AN)

 

Fredag

Is

(8.45-9.45 LIU) (CD)

18.10-19.00 Min B (YC)

18.10-19.30 B2 (YC)

19.10-20.00 Motionsgruppen (YC är behjälplig)

Fys

17.00-17.45 B2, Min B (YC)

 

18.10-19.00 E, A, B1 har möjlighet att träna när de har tävling till helgen.

 

Lördag

Is

9.10-10.00 T1, Min C3, Min C2 (IJ,IR, MA, AJS, JJS)

10.00-11.00 Skridskoskolan (AJS + Skridskoskoletränare)

11.10-12.00 Min C1 som inte åker i Galaxy (CD, MA/MR)

11.30-13.00 E, A, B1 (CD/AJS)

Fys

10.05-10.50 T1, Min C3, Min C2 (MA, IJ, JJS)

13.15-14.00 E, A, B1 (CD/AJS)

 

Söndag

Is

16.00-18.00 Team Luna (LN, AN)

18.00-19.00 Team Galaxy (LN, AN)

19.00-20.00 Min B, Min C1 som åker i Galaxy (CD/LN/YC)

19.30-21.00 E,A som inte åker synkro (CD/LN/YC)

20.00-21.00 Motionsgruppen (CD/LN/YC är behjälplig)

Fys

15.00-15.15 Team Luna (LN, AN)

 

Nu ser vi fram emot en rolig vårtermin tillsammans!

 



 
Huvudsponsorer